De uitnodiging geldt bij deze editie voor het eerst ook voor professionals die werkzaam zijn bij een kaasspeciaalzaak en een bijzondere passie voor wijn-kaascombinaties hebben.
Ga jij de uitdaging aan?
Mail ons dan vóór zaterdag 15 augustus a.s. drie wijn-kaascombinaties die jij graag aan je gasten serveert. Drie combinaties met een korte toelichting waarom deze combinaties naar jouw mening zo speciaal, spannend en/of gewoon erg lekker zijn. Wijntype en kaassoort bepaal je zelf.
Voeg daarbij jouw cv, foto van jullie kaaswagen en een portretfoto van jezelf (>1 MB) toe en mail het naar k.vanlissum@thewinesite.nl (Kyra van Lissum) onder vermelding van ‘Proefschrift Fromager 2027’.
Finale verkiezing Proefschrift Fromager van het Jaar 2027
Op basis van de schriftelijke inzendingen worden de beste kandidaten uitgenodigd om deel te nemen aan de finale die plaatsvindt op dinsdag 22 september tijdens Gastvrij Rotterdam in Rotterdam Ahoy.
De finale bestaat in ieder geval uit twee onderdelen:
11.00 uur – Presentatie kaasplateau met maximaal 10 kazen naar eigen keuze (inclusief snijtechniek en toelichting kaasselectie)
13.00 uur – Presentatie drie wijn-kaascombinaties naar eigen keuze. De jury let niet alleen op hoe goed een kaas met een wijn matcht, maar laat zich ook graag verrassen door originele, spannende combinaties. Daarnaast telt ook de toelichting mee.
Extra – Daarnaast komt er misschien nog een derde onderdeel, maar dat wordt later bekendgemaakt.
De jury maakt om 16.00 uur de winnaar bekend.
Voor alle duidelijkheid: kandidaten mogen helemaal zelf bepalen welke wijnen en kazen ze gebruiken bij hun deelname. Ze zijn dus niet gebonden aan één wijnimporteur en één kaasaffineur of -speciaalzaak. Het ligt voor de hand om een wijn en kaas uit je eigen restaurant te kiezen, omdat je daar dagelijks mee werkt, maar ook dat is geen verplichting.





